Zónovanie matracov: FYZIOSYSTÉM 5 a 7

Technológia: FYZIOSYSTÉM 5 a 7

Zónové matrace sú špeciálne navrhnuté pre väčšie pohodlie a oporu celého tela počas spánku.

 

Čo to znamená, zónovanie matraca?

Zónové matrace majú zóny, teda miesta s rozdielnou tuhosťou materiálu v jednotlivých častiach matraca. Tieto zóny poskytujú odlišnú oporu ľudskému telu rôznu, keďže naše telo netlačí na celú plochu matrace rovnomerne.

Jednotlivé zóny zodpovedajú oblastiam matraca, na ktoré je ľudským telom vyvíjaný väčší alebo menší tlak.

Matrace so zónovaním sú ako penové (napr.: Lavender Therapy, Natura airgel...), tak aj taštičkové (napr. Diplomat, Greengel 1000, Swiss Duospring...)

 

 

Koľko zón majú matrace?

 

Ponúkame najmä 5 a 7 zónové matrace. Na trhu sú dostupné aj matrace s troma zónami, tieto ale poskytujú nižší komfort a v našej ponuke ich nenájdete.

 

  • 5 zónový matrac (fyziosystém 5)
  • 7 zónový matrac (fyziosystém 7)

 

Zóny pomáhajú držať vaše telo v zdravej a prirodzenej polohe a vďaka ním sa matrac optimálne prispôsobí vašim krivkám.

Počet zón určuje do akej miery je matrac schopný prispôsobiť sa anatómii vášho tela. V oblastiach, ktoré sú vystavené najväčšej záťaži (oblasť bedier, šije, chrbtice a chodidiel) sa zabráni preležaninám vďaka rôzne tuhým pásmam (zónam).

Najmenší tlak je vyvíjaný v oblasti ramien a lýtok.

 

Prečo si vybrať zónované matrace?

 

Tieto matrace sú obzvlášť vhodné pre ľudí s bolesťami chrbtice a problémami s pohybovo-oporným aparátom. Matrace so zónovaním napomáhajú podobným problémom aj predísť.


Úplne nevhodné sú pre deti vysoké menej ako 150 centimetrov. Detské telo ešte nie je dostatočne vyvinuté a zóny by podopierali nesprávne partie. Pre deti sa odporúčajú detské matrace jednej tuhosti.

Popis 7 zónového matraca:

  • Zóna 1: Oblasť hlavy a krčnej chrbtice - Táto zóna zaisťuje správnu podporu hlavy a krku tak, aby sa zabránilo častým bolestiam krčnej chrbtice.
  • Zóna 2: Oblasť ramien - Táto zóna je mäkšia, aby sa do nej ramená ponorili počas spánku na boku. Zóna pomáha zmierniť bolestivosť krčnej chrbtice a ramien.

  • Zóna 3: Oblasť bedier - Bedrová zóna, ktorá je nevyhnutná pre pohodlie dolnej časti chrbta, je najpevnejšou časťou matraca. Poskytuje skutočnú oporu chrbta a zabraňuje prehnutiu chrbtice počas spánku. V priemere 40 % telesnej hmotnosti človeka sa počas spánku sústredí práve do tejto oblasti matraca. Mäkký matrac bez dodatočnej pevnosti v bedrovej zóne tak núti chrbticu zotrvávať v neprirodzene prehnutej polohe. Táto skutočnosť potom spôsobuje, že sa svaly počas spánku sťahujú a napínajú, čo má za následok stuhnutosť a bolesť chrbta. Bedrová zóna je veľmi dôležitá, pretože dokáže zmierniť napätie v chrbtici.

  • Zóna 4: Oblasť panvy - Zóna 4 umožňuje, aby sa boky jemne ponorili do matraca a došlo k uvoľneniu a vyrovnaniu chrbtice.

  • Zóna 5: Oblasť kolien - Zóna kolien má rovnakú pevnosť ako bedrová zóna. Poskytuje správnu oporu pre kolená a pomáha tak zmierniť bolesť kĺbov.

  • Zóna 6: Oblasť spodných nôh - Zóna pre dolné končatiny má rovnakú pevnosť ako zóna pre oblasť ramien. Poskytne tak potrebný komfort a úľavu unaveným nohám.

  • Zóna 7: Oblasť chodidiel a členkov - Táto zóna má rovnakú pevnosť ako zóna určená pre oblasť hlavy a krku. Opäť poskytuje pohodlie a úľavu od bolesti a tlaku v oblasti nôh a členkov.

PREČO NAKÚPIŤ U NÁS?


Najrýchlejšie dodanie

Najrýchlejšie dodanie
48h + ZDARMA

Platba kartou

Platba Kartou

Certifikované produkty

Certifikované produkty

Matrace skladom

Matrace Skladom

Darček zdarma

Darček ZDARMA

Výroba na mieru do 10 dní

Výroba na mieru do 10 dní

bezpecnynakup.sk