Potulky s Materassom – Od Tatier k Dunaju –2. časť.

Precestovali sme Slovensko krížom krážom s matracom Memory od Materasso slovakia. Pozrite sa ako náš výlet dopadol. 

Mohyla generála M.R. Štefánika

Prvú časť nášho článku o potulkách s Materassom sme zakončili v Trenčíne, kde sme navštívili Park generála M. R. Štefánika. Keď už sme boli v tom parku, skrsla nám v hlave myšlienka, poďme na mohylu. A tak sme teda šli. Počasie nám prialo, slnko hrialo a keď sme si poležali na matraci v tráve pri mohyle, mohli sme si naplno vychutnať tamojšiu atmosféru. Táto historická pamätihodnosť, nachádzajúca sa na vrchole Bradla v Malých Karpatoch na Slovensku, je venovaná významnej osobnosti - Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, slovenskému vedeckému, politickému a kultúrnemu prelomovému symbolu. Návsteva Mohyly generála M.R. Štefánika je zážitok, ktorý by mal absolvovať každý poriadny Slovák. Navštíviť ju znamená byť svedkom slávnej minulosti a venovať úctu tomu, kto zanechal nezmazateľnú stopu v histórii Slovenska.

Mohyla, so svojou impozantnou siluetou, ponúka nezabudnuteľný pohľad na okolitú krajinu. Cesta na vrchol Bradla, ktorá vás povedie cez krásne lesy a zvlnené kopce, je súčasťou príjemnej túry. Okrem historického významu vás Mohyla očarí aj svojou atmosférou. Prináša pokoj a úctu k výnimočnému človeku, ktorý položil základy mnohých oblastí vedeckého a kultúrneho života.

Pre milovníkov prírody je Bradlo aj miestom s bohatou biodiverzitou. Po prehliadke Mohyly môžete pokračovať v prechádzke po okolí a objaviť ďalšie prírodné krásy, ktoré ponúka táto oblasť.

 

Rybník

Aj z Mohyly sa nám rozkotúľal jeden matrac Memory. A gúľal sa gúľal zákutiami Slovenska až nás zaviedol k našej ďalšej destinácii, k malebnému rybníčku. Rybníkov, jazier, plies či priehrad máme na Slovensku nespočetne veľa. Tak neváhajte a vyberte sa k tomu najbližšiemu. Kto vie, možno vás to tam chytí za srdce a objavíte v sebe nové hobby: rybárčenie. Pri našich potulkách okolo rybníčka sme veru stretli niekoľko rybárov, podarilo sa nám spolu s nimi uloviť parádny kúsok, ktorý sme samozrejme opäť vypustili do rybníčka.

Ak rybačka nie je nič pre vás musíte uznať, že prechádzka po brehu jazera či priehrady je krásny (občas aj romantický) zážitok. Tak neváhajte a vydajte sa v ústrety novým zážitkom pri vode.

 

 

 

 

 

Bardejov

Bardejov je malebné historické mesto na východe Slovenska a je to jedno z tých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Svojou zachovanou atmosférou a bohatou kultúrnou dedičinou ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Staré Mesto je zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a ponúka pohľad do minulosti. Ulice sú lemované kamennými domami s renesančnou a gotickou architektúrou. Dominantou je gotický radničný dom so svojím vysokým vežovitým štítom, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitý región. Prechádzka úzkymi uličkami vás prenesie do doby minulých storočí. Námestie Barjedova je krásne a romantické. A práve tu sa nám rozkotúľali matrace Memory!

Okrem histórie má Bardejov aj prírodné krásy. Priamo v blízkosti mesta sa nachádza Bardejovské kúpele, ktoré sú známe svojimi minerálnymi prameňmi a liečebnými procedúrami. Môžete si tu dopriať relaxáciu a oddych v príjemnom prostredí. Pre milovníkov prírody sú tu tiež nádherné prírodné rezervácie a parky, kde si môžete užiť pešie túry a pozorovať miestnu faunu a flóru.

Nakoniec, Bardejov ponúka aj bohatú kultúrnu scénu. Mesto je známe svojimi festivalmi, ako napríklad Bardejovské dni kultúry, kde môžete zažiť tradičnú hudbu, tanec a ľudové remeslá. Miestne múzeum a galérie ponúkajú zaujímavé výstavy a expozície, kde si môžete viac osvojiť miestnu históriu a kultúru. Tak neváhajte, schmatnite svoj cestovný matrac a poďte v našich stopách do Bardejova!

Skalica – majú úžasnú obrovskú zmrzlinu

Skalica, malebné mesto na západnom Slovensku, je skrytým pokladom, ktorý stojí za návštevu. Jeho historické centrum, bohatá kultúra a príjemná atmosféra vás jednoducho očaria. Úzke uličky, krásne renesančné a barokové domy a zachovalé mestské opevnenie stvárajú pôsobivú atmosféru. Návšteva známeho Svätojánskeho námestia s ikonickou Bazilikou svätého Michala je absolútne nevyhnutná. Okrem svojho historického bohatstva, Skalica je tiež známa pre svoje víno a vinárstvo. Preto si určite nenechajte ujsť ochutnávku miestnych vín alebo návštevu niektorého z miestnych vinárstiev. Užite si autentickú atmosféru skalických vinárskych pivníc a objavte tajomstvá vyrobenia skvelého vína.

Skalica je tiež známa svojimi tradičnými podujatiami a festivalmi. Medzi najznámejšie patrí Skalický trdelník, ktorý každoročne láka návštevníkov na výborné tradičné dobroty. Okrem toho sa v Skalici organizujú rôzne kultúrne a umelecké podujatia, ktoré vás zabavia a potešia. My sme neochutnávali ani víno, ani trdelníky, ale zmrzlinu, ktorú odporúčame všetkými desiatimi. Chutná a osviežujúca, presne to čo sme v horúci letný deň potrebovali.

Ak hľadáte kombináciu histórie, kultúry, vína a prírody (a zmrzliny), Skalica je presne tým správnym miestom. Tu sa môžete ponoriť do minulosti, zažiť autentickú atmosféru a objaviť skryté klenoty západného Slovenska.

 

Piešťany

Piešťany, známe aj ako "mesto zdravia", sa oplatí navštíviť z viacerých dôvodov. Po prvé, Piešťany sú známe svojimi termálnymi prameňmi a kúpeľmi. Mestské kúpele Piešťany majú dlhú históriu a sú považované za jedny z najlepších v Európe. Môžete si tu užiť blahodarné účinky teplých minerálnych prameňov, ktoré majú liečivé vlastnosti a pomáhajú pri liečbe rôznych ochorení, vrátane pohybového aparátu, dýchacích ciest a kožných problémov. Okrem liečebných procedúr tu nájdete aj bohatú ponuku wellness služieb a relaxačných procedúr. Môžete sa ponoriť do vyhrievaných bazénov s termálnou vodou, vyskúšať si rôzne druhy masáží alebo sa zrelaxovať v saune či parnom kúpeli. Všetko toto prispieva k zlepšeniu zdravia a celkovému pocitu pohody.

Po druhé, Piešťany sú bohaté aj na kultúru a históriu. Mesto sa pýši impozantnými historickými budovami, ako je napríklad známy Krajinský most, ktorý je symbolom mesta, alebo Kúpeľný ostrov so svojím unikátnym parkom a kolonádou. Môžete navštíviť aj múzeá, galérie a historické pamiatky, ktoré vám priblížia bohatú históriu tohto regiónu.

Vzhľadom na svoje termálne kúpele, kultúrne bohatstvo a možnosti aktívneho oddychu sú Piešťany skutočne miestom, ktoré sa oplatí navštíviť. Bez ohľadu na to, či hľadáte relaxáciu, liečenie alebo jednoducho zážitky v príjemnom prostredí, Piešťany vám poskytnú všetko to, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku.

UFO . Bratislava

A je to tu, záver našej trasy od Tatier k Dunaju. Hlavné mesto sme predsa na potulkách Slovneskom neboli obísť ani keby sme chceli. Historickými centrami krásnych Slovenských miest sme sa nahodili viac než dosť, to ale samozrejme neznamená, že centrum nášho hlavného mesta nestojí za návštevu. Práve naopak, prechádzku okolo hradu a priľahlých záhrad, túlanie sa uličkami starého mesta a popod Michalskú bránu, to všetko sú krásne zážitky. To však nebolo našim cieľom. My sme sa vydali do výšin a navštívili sme „slovenské ufo“ priamo nad Dunajom. Na hlavici pavilónu mostu SNP sa vo výške 85 m nachádza reštaurácia UFO watch.taste.groove, spojená s vyhliadkovou plošinou, z ktorej je za dobrého počasia výhľad až do vzdialenosti 100 km. Na vrchol vedú aj schody, ale my sme sa rozhodli pre výťah. A výhľad stál rozhodne za to. Veď posúďte sami.


 

Tak čo, zapojíte sa do našej výzvy a precestujete Slovensko v našich stopách? Nás to veru chytilo za srdce a možno sa vyberieme aj na iné krásne miesta!

PREČO NAKÚPIŤ U NÁS?


Najrýchlejšie dodanie

Najrýchlejšie dodanie
48h + ZDARMA

Platba kartou

Platba Kartou

Certifikované produkty

Certifikované produkty

Matrace skladom

Matrace Skladom

Darček zdarma

Darček ZDARMA

Výroba na mieru do 10 dní

Výroba na mieru do 10 dní

bezpecnynakup.sk