Potulky s Materassom: Od Tatier k Dunaju – 1. časť.

 

Letné obdobie ide ruka v ruke s dovolenkou a my sme sa tak zamýšľali nad tým, kde je najlepšia dovolenka. Pri mori? Na horách? Doma na terase? Áno vieme, každý preferuje niečo iné. Sú medzi nami takí, ktorí by celý deň leňošili na pláži ale aj takí, ktorí preferujú aktívny odpočinok na turistike. Ale v jednom sa zhodneme určite všetci, najlepší oddych je na Materasse. Teda naše motto na leto znie: Najlepšia dovolenka je na Materasse. Je to praktické, nemusíte cestovať ďaleko aby ste si oddýchli, stačí prísť domov, do bezpečia svojej spálne a ľahnúť si na pohodlný matrac. Takto zažijete dokonalý oddych a regeneráciu ako na dovolenke každý deň. Teda, každú noc.


Ale predsa len nám to doma niekedy lezie hore krkom a potrebujeme vyraziť na výlet, na cestu za dobrodružstvom, proste na tú vytúženú dovolenku. Keďže Materasso je slovenský výrobca matracov, rozhodli sme sa vám ukázať ako zažijete dokonalú dovolenku na Materasse na Slovensku.

Zbalili sme si pohodlný matrac Memory na cesty, vankúšik aby bola hlava podopretá, a vyrazili sme v ústrety dobrodružstvám a zábave. Na našich potulkách Slovenskom sme navštívili mnoho krásnych lokalít, ktoré stoja za to a prinášame vám letnú výzvu. Navštívte tieto krásne miesta aj vy, cestou sa dozviete mnoho zaujímavostí o našom milovanom Slovensku, ktoré ste možno netušili, strávite výnimočné chvíle napríklad so svojou rodinou či priateľmi, spoznáte nových ľudí… Všetko čo k poriadnej dovolenke patrí.


Či už sa rozhodnete zapojiť sa to tejto našej výzvy a pôjdete po našich stopách na všetky navštívené miesta, alebo sa iba inšpirujete niekoľkými lokalitami a naše potulky s Materssom vám poslúžia iba ako inšpirácia na výlet, rozhodne nebudete ľutovať.

A aby toho nebolo málo, na našich potulkách sa nám niekoľko matracov zakotúľalo sem a tam… Čo teraz s nimi? To vám prezradíme už čoskoro na našej facebookovej stránke tak nás zebabudnite sledovať.

TatralandiaDodávka materasso dorucuje prakticke cestovne matrace do zabavneho parku Tatralandia

Vyrazili sme, ako to už býva, z domova. Teda z Oravy, kde Materasso už 28 rokov vyrába prvotriedne matrace. Naša prvá zastávka nebola ani v pláne ale keď už sme šli okolo, nemohli ste sa nezastaviť. Tatralandia v srdci Liptova je predsa synonymom poriadnej zábavy a relaxu. S Materassom sme sa vydali hľadať práve zábavu a relaxovať pri tom na našom matraci, je teda pochopiteľné, že sme tento park nemohli obísť.

Aquapark Tatralandia je jedným z najväčších vodných parkov vo strednej Európe a ponúka nespočetné množstvo aktivít pre všetky vekové skupiny. Jeho hlavným lákadlom je vodný svet. Či už sa chcete spustiť z toboganov, relaxovať vo vírivkách alebo plávať v príjemných bazénoch, určite si prídete na svoje. Pre tých, ktorí hľadajú viac ako len vodné atrakcie, aquapark Tatralandia ponúka širokú škálu ďalších aktivít, ale nebudeme prezrádzať všetko. Príďte a presvedčte sa sami!

Okrem toho, Tatralandia sa nachádza v blízkosti nádherných Tatier, čo z neho robí ideálnu základňu pre objavovanie prírodných krás tohto regiónu. Môžete si vychutnať pešie túry v horách, navštíviť blízke termálne pramene alebo objaviť historické a kultúrne pamiatky v okolitých mestách. Keď už budete brázdiť Liptov krížom krážom, nezabudnite sa zastaviť v našej predajni v Liptovskom Mikuláši.

Štrbské plesoPrakticky cestovny matrac materasso pri strbskom plese

Objavte jednú z najkrajších prírodných lokalít. Štrbské pleso nezabudnuteľné zážitky pre všetkých milovníkov prírody. Počas túry budete mať príležitosť obdivovať panoramatické výhľady na okolité vrcholy Tatier a zároveň sa stratiť v tichu a pokoji jazera. Cesta k plesu je dobre značená a vhodná pre rôzne úrovne kondície, takže si môžete vybrať trasu, ktorá najviac vyhovuje vašim schopnostiam.

Okrem samotného Štrbského plesa tu máte aj možnosť pokračovať ďalej na túru a objaviť ďalšie krásy Tatier. Môžete sa vydať na Rysy, najvyšší vrchol Poľska, alebo sa vybrať na túru k okolitým vodopádom a vyhliadkovým bodom. Táto oblasť je rajom pre turistov a ponúka nekonečné možnosti pre skúmanie a objavovanie. Okrem samotného Štrbského plesa tu máte aj možnosť pokračovať ďalej na túru a objaviť ďalšie krásy Tatier. Môžete sa vydať na vrcholok Rysy, najvyšší vrchol Poľska, alebo sa vybrať na túru k okolitým vodopádom a vyhliadkovým bodom. Táto oblasť je rajom pre turistov a ponúka nekonečné možnosti pre skúmanie a objavovanie.

Túra k Štrbskému plesu je nielen o fyzickej aktivite, ale aj o spojení s prírodou a relaxácii. Je to miesto, kde si môžete načerpať energiu a oddýchnuť si od rušného sveta. My sme si oddýchli na brehu plesa, v krásnom prostredí pod stromami, s výhľadom na neopakovateľnú scenériu okolitých hôr, ktoré sa zrkadlili na hladine tajomného plesa.

 

Spišský hradPrakticky cestovny matrac materasso pri spiskom hrade

Ak ste nadšenými milovníkmi histórie a dobrodružstva, určite by ste sa mali vybrať k Spišskému hradu. Tento majestátny hrad patrí medzi najväčšie hradné komplexy v strednej Európe. Návšteva Spišského hradu je ako cesta do minulosti. Bol postavený v 12. storočí a ponúka fascinujúci pohľad na stredovekú architektúru a históriu. Spišský hrad je zároveň zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, čo svedčí o jeho historickom a kultúrnom význame. Okrem úžasného pohľadu na architektonické poklady hradu si môžete tiež vychutnať rôzne kultúrne a umelecké podujatia, ktoré sa tu často konajú. Napríklad historické slávnosti, rytierske turnaje a divadelné predstavenia vytvárajú atmosféru stredovekého života a prinášajú hrad k životu. Spišský hrad je nielen pre históriu a kultúru, ale aj pre svoju spektakulárnu polohu. Nachádza sa na kopci nad okolitým mestom Spišské Podhradie, a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu a Tatry. Toto scénické prostredie je ideálne pre fotografické zábery a romantické prechádzky. Ak ste zvedaví na minulosť a túžite zažiť jedinečný príbeh hradu, Spišský hrad je miestom, ktoré stojí za návštevu. Budete fascinovaní jeho grandióznou architektúrou, historickým významom a nádherným prostredím. Spišský hrad je miestom, kde sa môžete cítiť ako rytier alebo princezná a prežiť nezabudnuteľné dobrodružstvo v stredovekom svete.

Košice anatomicke vankuse materasso v kosiciach

Ďalšou zastávkou boli Košice. Metropola východného Slovenska v sebe spája výnimočnú kombináciu zachovalého historického dedičstva, pôsobivého umenia, pulzujúcej kultúry a výnimočnej gastronómie. Počas prechádzky úzkymi uličkami mesta môžete objaviť majestátny Dóm svätého Alžbety, najväčší gotický kostol na Slovensku, alebo sa preniesť do minulosti pri prehliadke stredovekého Košického hrádku. Okrem toho je historické centrum Košíc pretkávané bohatým výberom reštaurácií, kaviarní a obchodíkov, kde si vychutnáte výborné jedlo a užijete si príjemnú atmosféru. Ak hľadáte skutočný klenot na východe Slovenska, Košice sú bezpochyby tým správnym miestom na objavovanie a zážitky, ktoré si budete pamätať navždy.

 

 

 

 

 

 

 

Trenčín anatomicke vankuse od materasso v trencine na namesti

Malebné historické mesto na západnom Slovensku, je skvostom, ktorý rozhodne stojí za návštevu. Jeho pôvabné stredoveké centrum, bohatá história a nádherné prostredie robia z Ternčína ideálne miesto pre každého návštevníka. Keď sa tu vyberiete, rozhodne nemôžete obísť majestátny Trenčiansky hrad, ktorý sa týči na skalnom útese nad mestom. Pri prechádzke po jeho hradbách budete obdarovaný pohľadom na prekrásnu panorámu mesta a jeho okolia. Bohatá história hradu a jeho legendy vás očaria a prenesú do minulosti. Tento hrad ponúka aj netradičnú oddychovú zónu – hradnú knižnicu, kde si môžete vybrať s viac ako 500 knižných titulov. Okrem toho je možné hrad navštíviť v čase konania rôznych podujatí, o ktoré veru nie je núdza. Napríklad Matúšové hradné slávnosti

Avšak Trenčín ponúka aj iné zaujímavosti. Prechádzka úzkymi uličkami, medzi renesančnými a barokovými domami a kúzelnými námestiami navodí príjemnú, azda aj romantickú atmosféru. Obdivovať môžete napríklad Mariánsky stĺp alebo Mestskú vežu či dominikánsky kostol.

Aj milovníci prírody si prídu na svoje. Trenčín ponúka pôvabné parky a záhrady a rozhodne musíte navštíviť Park generála M. R. Štefánika. Ak hľadáte kombináciu kultúry, histórie a prírody, Trenčín je vašim cieľom. A keď tu už budete, nezabudnite sa zastaviť v našej predajni matraCentrum. Šarmantné kolegyne Danka a Aďka sa už na vás tešia. A sú to odborníčky na slovo vzaté, rozhodne vám pomôžu s výberom toho správneho Materassa nielen pre vašu dovolenku, ale najmä pre vašu spálňu a zdravý spánok.

 

 

Názov článku hovorí od Tatier k Dunaju. V Tatrách sme už boli ale k Dunaju ešte je ďaleko. Nebojte sa, zájdete tam a cestou sa zastavíme na mnohých ďalších miestach, okrem iného aj v Bardejove či Skalici. O tom ale až v druhej časti nášho článku. 

 

 

 

Nezabudnite nás sledovať na sociálnych sieťach aby vám neušlo, čo s našimi rozkotúľanými matracmi Memory.

 

PREČO NAKÚPIŤ U NÁS?


Najrýchlejšie dodanie

Najrýchlejšie dodanie
48h + ZDARMA

Platba kartou

Platba Kartou

Certifikované produkty

Certifikované produkty

Matrace skladom

Matrace Skladom

Darček zdarma

Darček ZDARMA

Výroba na mieru do 10 dní

Výroba na mieru do 10 dní

bezpecnynakup.sk