Radíme Vám: Ako vybrať vhodný paplón podľa ročného obdobia a ako na údržbu paplónov

Jeseň je už tu! Síce sa nám stromy ešte nefarbia do zlatista a počasie sa ešte nestihlo ochladiť, no čas beží neúprosne. Jeseň, známa farebnými listami, čerstvým vzduchom a krásnymi výhľadmi, býva sprevádzaná ochladením a menej príjemným, sychravým počasím. Jedným z nezameniteľných spoločníkov jesennej sezóny je prikrývka. Veď si len spomeňte koľko jesenných dní ste v pohodlí domova v teple pod perinou strávili v minulosti.

Letné a zimné prikrývky: 

Letné prikrývky sú veľmi ľahké a tenké, ich výplň má nízku gramáž. Sú navrhnuté tak, aby vám bolo v lete pohodlne a nie príliš horúco. Ak hľadáte prikrývku vhodnú na teplé dni, zvoľte letnú perinu s gramážou nižšou ako 300 g/m².

Zimné prikrývky naopak sú hrubšie a majú výborné termoregulačné vlastnosti, takže vás dokonale zahrejú počas chladných zimných dní.

Pre prechodné obdobia sú ideálne prikrývky s gramážou približne 350 g/m², zatiaľ čo na zimné obdobie vás dokonale zahrejú prikrývky a periny s gramážou okolo 400 g/m². Môžete siahnuť aj po vlnených dekách alebo prikrývkach s mikrovlákna

Celoročné prikrývky

Ďalšou možnosťou sú prikrývky určené na celoročné použitie. Nie sú ani príliš tenké, ani príliš hrubé, čím ponúkajú kompromis medzi letom a zimou. Celoročné prikrývky sú ideálne pre tých, ktorí nemajú dostatok úložného priestoru. No nie všetkým vyhovujú, pretože niektorým môže byť v lete príliš teplo a v zime naopak chladno.

 

 

Letný a zimný paplón v jednom? 

Áno dá sa to! Predstavujeme vám Paplón TWINS, ktorý viete využívať celý rok vďka praktickému zaväzovaniu. Počas chladnejších mesiacov jednoducho zviažete dve vrstvy paplónu dokopy a z tenkej letnej prikrývky sa razom stane hrejiý zimný paplón!

Výhodou praktického paplónu Twins je, že nemusíte sezónne stiredať paplóny a vzácny priestor vo vašej spálni nezaberajú zbytočne dva paplóny, ktoré by ste museli sezónne skladovať.

obrázok: Praktický paplón TWINS na 4 ročné obdobia. 

Dôležitosť údržby prikrývok a vankúšov:

Po zakúpení paplónu je dôležité sa oň správne starať, aby vám slúžil čo najdlhšie. Okrem výberu vhodnej prikrývky je dôležitá aj jej správna údržba, ktorá zabezpečuje dlhšiu životnosť a udržuje prikrývku čistú. Rôzne materiály si vyžadujú rôzne postupy pri praní a sušení. Preto sa vždy riaďte pokynmi výrobcu, ktoré nájdete na štítku.

Spôsob údržby vankúša závisí od jeho materiálu. Anatomické vankúše vyrobené z pamäťovej peny by sa nemali prať v práčke ani sušiť v sušičke. Môžete ich vyprať ručne v teplej vode s pridaním jednej lyžice tekutého pracieho prostriedku. Po vypraní dôkladne opláchnite vankúš vodou a nechajte ho voľne vyschnúť.

Perové vankúše a prikrývky je vhodné prať na nízkej teplote, ideálne na 30 °C. Pri praní môžete zvoliť program určený pre pranie lôžkovín alebo jemného prádla. Používajte špeciálne prací prostriedky na perie a lôžkoviny. Sušte perové vankúše na vzduchu alebo v sušičke. Vankúše a prikrývky by ste mali prať raz až dvakrát ročne a v prípade silného znečistenia aj častejšie. Nezabudnite si overiť symboly na etikete, aby ste zistili, či sú vhodné na pranie v práčke. V prípade, že nie sú, pravidelne ich vetrajte.

Viac o výbere vhodnej prirývky podľa rozmerov či vhodnosti materiálov sa dočítate v našich ďalších článkoch. 

PREČO NAKÚPIŤ U NÁS?


Najrýchlejšie dodanie

Najrýchlejšie dodanie
48h + ZDARMA

Platba kartou

Platba Kartou

Certifikované produkty

Certifikované produkty

Matrace skladom

Matrace Skladom

Darček zdarma

Darček ZDARMA

Výroba na mieru do 10 dní

Výroba na mieru do 10 dní

bezpecnynakup.sk