Záručné podmienky matrace

ZÁRUČNÉ PODMIENKY MATRACE

 

Výrobca poskytuje nasledovné záruky:

Preležanie matraca: Za preležanie matraca sa podľa STN 91 1004 považuje zmena výšky čalúnenia väčšia ako 13 %, alebo zmena celkovej deformácie väčšej ako 35 % celkovej výšky matraca. Použité materiály pur - pena, latexová pena, hr - pena a pamäťová pena (lenivá pena) počas používania starnú

a môžu meniť svoju farbu, tuhosť a pružnosť, preto zmena týchto parametrov nie je dôvodom na reklamáciu.

 

Žmolkovanie látky je  prirodzeným znakom používania matracov a nezakladá právo uvedený jav reklamovať.

 

Záruka sa nevzťahuje na poškodenie výrobkov, ku ktorému došlo hrubým alebo neodborným používaním, prípadne nedodržaním pokynov uvedených v návode na použitie.

 

Matrace sa nesmú používať v nadmerne vlhkom prostredí, alebo ukladať na nepriedušný podklad. Matrace je nutné pravidelne vetrať a rovnomerne otáčať. Pleseň je dôsledkom nesprávneho vetrania matraca a preto nie je dôvodom k uplatneniu reklamácie výrobku.

 

Prípadnú reklamáciu uplatňujte vždy prostredníctvom príslušného predávajúceho daného výrobku, (na príslušnej kamennej predajni alebo e-shope) po predložení riadne vyplneného a potvrdeného záručného listu s pokladničným dokladom o zaplatení.

 

Na vyznačené miesto na záruč. liste prilepte štítok s čiarovým kódom, ktorý nájdete na boku matraca. Bez predloženia uvedených dokladov nemôže byť reklamácia uznaná.

 

Po posúdení opodstatnenosti predmetu reklamácie bude vada odstránená príslušným spôsobom v zákonnej lehote.

 

Tolerancia rozmerov je ±1 % zo šírky a dĺžky, tolerancia hrúbky matraca je  ±1 cm z výšky matraca.

Udávaná hrúbka resp. výška matraca, je stredná hodnota nameraná v strede matraca, nie na okraji.

 

Z hygienických dôvodov prijímame do opravy len čisté a riadne zabalené výrobky. Záručné podmienky neplatia pre matrace znečistené močom, krvou a pod.

 

Pre bezproblémové a rýchle vybavenie reklamácie je nutné, aby zákazník pri uplatnení svojich požiadaviek, uviedol aj svoje tel. číslo a dobu, kedy je možné závadu obhliadnuť. Ak tak nevykoná na mieste, je povinný výrobok doniesť do predajne kde bol zakúpený, aby po posúdení predajcom bolo možné začať reklamačné konanie.

 

NÁVOD NA POUŽITIE zdravotných matracov MATERASSO A PODMIENKY ZÁRUKY

 

Matrace MATERASSO sa vyznačujú vysokou kvalitou, o ktorej svedčia certifikáty ISO9001 od oprávnených hodnotiacich organizácií z Veľkej Británie a Nemecka.

 

1. Pružinové matrace sú určené pre vzdušný, tvrdý, rovný podklad. Ak je podklad rošt z masívu, nesmie byť šírka dosky menšia ako 8 cm a medzera medzi doskami väčšia ako 6 cm. Výrobca zakazuje používať matrace na inom podklade, než ako je určené pre daný druh.

 

2. Penové matrace sú určené na rošty s predpätými lamelami. Toto je záručná podmienka na penové matrace do výšky 18 cm:

Ostatné penové matrace môžu byť uložené aj na vzdušnom, tvrdom, rovnom podklade. V tomto prípade výrobca poskytuje len základnú 2 ročnú záručnú lehotu.

 

3. Penové matrace s predĺženou zárukou 3 – 5 rokov je nutné uložiť na lamelové rošty s výkyvnými gumenými puzdrami s počtom minimálne 28 lamiel. V prípade uloženia matraca na nevyhovujúci podklad výrobca poskytuje len základnú 2 ročnú záručnú lehotu.

 

4. Penové matrace s predĺženou zárukou viac ako 5 rokov je nutné uložiť na lamelové rošty s výkyvnými gumenými puzdrami s počtom minimálne 28 lamiel, alebo na rošty s výkyvnými pružnými taniermi. V prípade uloženia matraca na nevyhovujúci podklad výrobca poskytuje len základnú 2 ročnú záručnú lehotu. V prípade uloženia matraca na lamelovom rošte s výkyvnými gumennými puzdrami s počtom minimálne 28 lamiel výrobca poskytuje 5 ročnú záručnú lehotu.

 

5. Rolované vákuované matrace je potrebné nechať 24 – 48 hodín zregenerovať. Počas tejto doby nie je možné spať na tomto matraci.

 

6. Je zakázané skladovať matrace v rolovanej, vákuovanej forme viac ako 2 mesiace od dátumu výroby z dôvodu možného poškodenia, resp. zmeny rozmerov matraca. Dátum výroby je uvedený na produktovom štítku.

 

Matrace sú  výhradne určené pre lôžka a  teda nevhodné ako časti prevažne používané na sedenie. Aby sa zachovala tvarová stálosť matraca doporučujeme, aby matrac bol vložený do postele, kde výška bočníc je min. 40 % z hrúbky matraca a max. 60 %. Pri položení hrubých pružinových matracov do postele bez bočníc, dochádza k trvalým deformáciám!

 

Výrobca zakazuje:

-   použitie matracov na iný podklad, ako je to určené pre daný druh – viď základné rozdelenie matracov

-   akékoľvek ohýbanie matracov s pružinovým jadrom a ohýbanie penových matracov nad rámec povoleného uhla 30 stupňov. Pranie matracov, ak sa nejedná o špeciálnu odzipsovateľnú hygienickú úpravu. Vysávanie matracov silným (hĺbkovým) vysávačom, mohlo by dôjsť k vyťahovaniu vlákien klimatizačnej vrstvy. Mechanické prášenie matracov. Používanie matracov v nadmerne vlhkom prostredí a ich ukladanie na nepriedušný podklad. Skákanie detí po matracoch (trampolína).

 

Výrobca odporúča:

-   pravidelné vetranie matracov na vzduchu, nie na priamom slnku. U obojstranných matracov ich rovnomerné používanie podľa daného ročného obdobia. Zvýši sa tým životnosť matraca a kvalita spánku. Matrace používať výlučne s prestieradlom - zvýšite hygienu, obmedzíte živnú pôdu

pre roztoče, predĺžite životnosť povrchových textílií.

 

Údržba matracov:

  • čistenie matracov je možné len v súlade so symbolmi uvedenými na všitom označení

 

Pranie poťahov prešitých s pur a lazy penou:

- po opraní poťahu v automatickej práčke na šetrnom programe, výlučne podľa symbolov na poťahu – odstreďovanie je zakázané, položiť poťah do vane a nechať ho odtiecť z vody na 2 hodiny, aby sa poťah odľahčil. Po 2 hodinách je možné poťah vyvesiť a následne ho nechať dosušiť. V prípade okamžitého vyvesenia poťahu po praní, sa môže poťah potrhať a deformovať následkom veľkej váhy, ktorú spôsobí neodtečená voda z poťahu. Takto poškodený poťah nie je možné reklamovať, keďže nebol správne dodržaný postup sušenia poťahu.

 

PRI ZACHOVANÍ TÝCHTO ZÁSAD VÁM BUDE MATRAC KVALITNE A DLHO SLÚŽIŤ PRE ZDRAVIE A SPOKOJNOSŤ.

 

Záručný a pozáručný servis zabezpečuje:

MATERASSO Slovakia, s.r.o., 029 62 Oravské Veselé 612, tel.: 043/5596285, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

MATERASSO Slovakia, s.r.o., si vyhradzuje právo technických zmien vo výrobkoch

PREČO NAKÚPIŤ U NÁS?


Najrýchlejšie dodanie

Najrýchlejšie dodanie
48h + ZDARMA

Platba kartou

Platba Kartou

Certifikované produkty

Certifikované produkty

Matrace skladom

Matrace Skladom

Darček zdarma

Darček ZDARMA

Výroba na mieru do 10 dní

Výroba na mieru do 10 dní

bezpecnynakup.sk