Ženy potrebujú Viac spánku ako muži. Môže za to ženský mozog!

 

V spánku sa regeneruje nielen naše telo ale i myseľ. A práve preto, ženy potrebujú spať dlhšie. Veď koľko toho majú ženy na rozume? Ani ony samé to niekedy nevedia! Žarty bokom. Faktom je, že dámy majú hlavu plnú myšlienok a venujú sa niekoľkým veciam súčasne. Je teda logické, že ich myseľ je zahltená a upratať taký chaos chce naozaj dosť času. Ženský mozog na oddych potrebuje viac času.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že muži veci až tak neprežívajú. V spánku regenerujú viac unavené telo ako myseľ preťaženú komplikovanou spleťou úvah všakovakého charakteru.

Podľa výsledkov viacerých výskumom sa muži počas vykonávania činností sústredia prevažne na danú vec. Myslia na ňu, venujú jej energiu až kým nie je hotovo a posunú sa k ďalšej úlohe. Naopak ženy aj počas tvorby nákupného zoznamu občas zablúdia myšlienkami k povinnostiam v práci a plánovaniu narodeninovej oslavy pre deti.

Z hľadiska myšlienok sa teda páni regenerujú sami, prirodzene už počas dňa.

Páni, doprajte svojim nežným polovičkám občas dlhší spánok. Často majú na svojich pleciach (a aj na mysli) starostlivosť o domácnosť, o deti, prácu a kto vie čo všetko ešte.

Veď si to predstavte:

„Vypla som žehličku? Pred chvíľkou skončil Maťkovi trénig, zavolám mu či stihol autobus. Budúci týždeň má Janka recitál. Čo budem variť? Ešte dokončím tento report a pôjdem skontrolovať, či je všetko pripravené na poradu. Máme doma ešte toaletný papier?“

 

Dámy, doprajte svojej mysli oddych, ktorý tak potrebuje. Nedostatok spánku môže vyústiť do zvýšeného rizika ochorení a psychických problémov. 

 

PREČO NAKÚPIŤ U NÁS?


Najrýchlejšie dodanie

Najrýchlejšie dodanie
48h + ZDARMA

Platba kartou

Platba Kartou

Certifikované produkty

Certifikované produkty

Matrace skladom

Matrace Skladom

Darček zdarma

Darček ZDARMA

Výroba na mieru do 10 dní

Výroba na mieru do 10 dní

bezpecnynakup.sk